niedziela, 18 sierpnia 2013

Mały wstęp

Witam serdecznie na blogu poświęconym mojej książce fantasy ''Vive la liberte'' w wolnym tłumaczeniu z łacińskiego na polski ''Niech żyje wolność''
Cudowna to może ona nie jest, ale w końcu nie można podpierać się na własnych ocenach. Może jednak nie jest taka kiczowata jak można by się po mnie spodziewać.
Na razie pragnęłabym przedstawić fabułę i postacie (jak na razie) występujące w ''książce''. Równie dobrze można ją nazwać obszernym opowiadaniem.

~Główne Postacie~

~Aurelia~
Czarnowłosa, siedemnastoletnia dziewczyna obdarzona niezwykłą mocą. Od niedawna wie, że jest istotą magiczną.Posiada od dziecka kocią przyjaciółkę. Pierwszy kontakt z magią miała właśnie dzięki niej
~Kleopatra~
Takie imię nosi kotka Aurelii ze względu na czarne paski przy oku, ciągnące się aż do uszu.''Makijaż'' w stylu Egipskiej Kleopatry. Zdecydowanie jednak woli, kiedy mówią na nią po prostu Kleo. Ma zdolność przemiany w człowieka.
~Skajres~
Dziewiętnastolatka z pięknymi, jasnymi włosami.Siostra krwi i przyjaciółka Aurelii od małego. Powszechnie uważana za wariatkę.
~Nila~
 Rówieśniczka i przyjaciółka Aurelii i jednocześnie siostra Skajres. Bardzo temperamentna brunetka uzdolniona w nietypowej dziedzinie,jaką jest walka i wręcz, jak i bronią.
~Decadent~
Dwudziestojednoletni Książe magicznego świata. Na początku wróg Aurelii i jej przyjaciół,lecz z czasem chłopak pokazuje dobre strony swojej natury i z całej siły, walcząc z klątwą ojca, który kontroluje jego umysł pomaga im.
~Stradivarius~
Starszy o trzy lata jasnowłosy brat Decadenta, wygnany przez ojca z królestwa.Ratując życie Aurelii, staje się jej przyjacielem i dołącza do zespołu.Chłopak swoim charakterem rozbawia i podnosi na duchu.
~Egitea~
Ognistowłosa, tajemnicza dziewczyna. Chcąc ratować życie młodszej siostrze na początku daje się zawładnąć woli króla. Przyznając się Stradi'emu że miała być szpiegiem, uzyskuje od niego i całej reszty pomoc i bezpieczny dom. 
~Feliks~
Starszy brat Aurelli, który w dzieciństwie brutalnie się nad nią znęcał. Spotykając go w świecie ''niemagicznych'' Aurelia przyjmuje jego przeprosiny i przyjmuje do zespołu.

~Fabuła~
Aurelia budzi się pewnego dnia, słysząc w drzwiach ruin, w których mieszka podejrzany hałas. W oddali rysuje się postać długowłosej dziewczyny, która po chwili omdlewa. Dowiadując się kto to jest, zawraca się po drugą, zagubioną przyjaciółkę...
Siostry opowiadają jej o więzieniu  i o tym, że król handluje magicznymi niewolnikami.
Okazuje się, że od dłuższego czasu siostry Aurelii były śledzone przez złego księcia. Dochodzi do walki, a potem do ucieczki. Aurelia postanawia iść w niewolę, by reszta mogła uciec. Po dniu w zamku ucieka, lecz zatrzymuje ją książe. Budzi się w nim od dawna skrywana dobroć. Daje Aurelii jeden z dwóch szmaragdowych amuletów. 
Od tego momentu blade światło amuletu oznacza nowego sprzymierzeńca. Przyjaciółki zakładają azyl dla uciekinierów o nazwie ''Vive la liberte''. Dają im dom i schronienie, a co najważniejsze miłość. Razem tworzą rozrastającą się wspólnotę, rodzinę.
Książe przez klątwę nie jest stały w decyzjach. Bywa, że pod niepokonaną wolą ojca buntuje się przeciwko tym, którym pomaga i chce ich unicestwić. Król za wszelką cenę za pomocą syna chce odzyskać Aurelię i jej dwie przyjaciółki gdyż te zagrażają jego władzy. 
Rozpoczyna się walka o wolność i życie. Uczucia powstające pod wpływem niebezpiecznych sytuacji. Zaufanie budowane na ciężkich doświadczeniach.
Dwa odmienne światy, połączone w jedno, dzięki dwóm amuletom. On i ona tylko współpracując są w stanie ocalić siebie, a co najważniejsze swoich bliskich.

1 komentarz:

  1. Zapraszam do mnie na konkurs! Do wygrania 100$ na zakup ubrań i dodatków ze strony sheinside.com. Tutaj link: http://sandrainvogue.blogspot.com/2013/11/giveaway-darmowe-rozdanie.html

    OdpowiedzUsuń